TENISOVÉ KURZY

Individuální kurzy

• pro koho jsou určeny
    Individuální kurzy jsou vhodné pro všechny výkonnostní úrovně hráčů, od začátečníků po profesionály, od dětí po dospělé
  • co se naučíte
    Tento způsob tréninku je zaměřen především na konkrétní potřeby hráče s důrazem na jeho individualitu a osobní rozvoj. Pro každého hráče je připraven individuální plán tréninků na základě jeho herních schopností a talentu
  • výhody
    Nejefektivnější forma tréninku, při které se trenér zaměřuje na individuální potřeby hráče, soustředí se na jeho slabší stránky čímž přispívá k celkovému rozvoji hráčského výkonu.

Skupinové kurzy

• pro koho jsou určeny
    Tato forma výuky je vhodná jak pro děti tak i mládež a dospělé, začátečníky i pokročilé.
  • co se naučíte
    Skupiny jsou tvořeny na základě výkonnosti a věku jednotlivých hráčů. Počet hráčů na jednom dvorci záleží na individuální dohodě, doporučujeme však skupinky maximálně o čtyřech hrářích. Zaručíme tak efektivní výuku a pozornost může být věnována i individuálním potřebám hráčů ve skupině
  • výhody
    Skupinová výuka přináší hned několik výhod. Kromě nižší cennové náročnosti, příspívá k rozvoji soutěživosti a herní spolupráce, pomáhá k vytoření tenisového kolektivu.

Výuka tenisu v angličtině

• pro koho je určena
    pro hráče všech výkonnostních kategorií, pro děti i dospělé, pro individuální tréninky i pro skupinové kurzy
  • co se naučíte
    vzhledem k tomu, že tenisová výuka probíhá pod dohledem kvalifikovaných trenérů, kteří jsou zároveň rodilými mluvčími, naučíte se nejen hrát tenis, ale zdokonalíte se zároveň v angličtině
  • výhody
    Sport a cizí jazyk v jednom!

Minitenis

• pro koho jsou určeny
    Minitenis je určen nejmenším hráčům již od 4 let, kteří jsou díky speciálnímu vybavení schopny hrát tenis podobně jako dospělí na klasickém kurtu.
  • co se děti naučí
    Minitenis umožňuje i malým dětem trénink prakticky všech úderů a herních činností.Kurzy probíhají pževážně formou her a zábaných cvičení s odpovídajícím tenisovým vybavením, jako jsou nižší sítě, menší hřiště, pěnové míčky a samozřejmě menší a lehčí tenisové rakety. Děti se učí základním prvků tenisu a zárověň je kladen důraz na rozvoj obecného vztahu ke sportu.
  • výhody
    Obrovskou výhodou je speciální mini vybavení kurtu, kdy děti mají ze své tělesné výšky podobnou perspektivu pohledu na minitenisový dvorec jako dospělí na kurt normální.Většina dětí je již během několika málo měsícům schopno hrát cvičně minitenisové zápasy, čímž je posilována motivace dítěte k tomuto sportu. Děti si začínají vštěpovat automaticky zakladní taktické prvky a připravují se tak na budoucí tenisový rozvoj.

Kondiční trénink

Kondiční trénink je nezbytnou součástí každého tenisty. Kondiční příprava se primárně zaměřuje na zvýšení fyzické zdatnosti , ale také na techniku správného rozcvičení a způsoby strečinku, které jsou důležité nejen před a po zápase i před tréninkem a po něm. Pomocí doplňkových sportů rozvíjí všestrannost hráče a částečně kompenzuje jednostranné tenisové zatížení. Vzhledem k tomu, že kondiční tréninky probíhají převážně ve skupině, snaží se také tenistovi, jakožto individuálnímu sportovci, ukázat i kolektivní chápání sportu a spolupráci v něm.

Osobní trenér

Osobní trenér je určen především pro závodní hráče, kdy se věnuje hráči od přípravy individuálního tréninkového plánu po doprovod a odbornou asistenci při turnajích. Tato služba zahrnuje již zmíněnou přípravu individuálního tréninkového plánu, který se skláda z individuálních i skupinových tréninků, tenisové taktiky, kondiční připravy, relaxace i přípravných sparingových zápasů. Na základě dohody lze zajistit i trenérslý doprovod na tenisových turnajích.